Sigorta Şubeliği

Sigorta Acentesi Şube Başvurusu

Sigorta Şubeliği için aşağıdaki form vasıtasıyla başvuru yapabilirsiniz. Masrafsız ve risksiz bir başlangıç için alternatiflerimizi inceleyebilirsiniz. Uzmanlarımız en kısa sürede sizlere ulaşacaktır.

  Adresimiz:

  Folkart Towers B Blok, Adalet Mahallesi, Manas Bulvarı, No:39/2411, Bayraklı - İZMİR

  Telefon:

  E-Posta:

  info@sigortakovani.com

  Tanıtım Videosu

  Sigorta şubesi şeklinde faaliyet gösterebilmek için işletmenin faaliyet göstereceği bağımsız bir ofisinizin olması gerekir.
  2 Yıllık Sigortacılıkla ilgili ön lisans mezunu olup en az 2 yıl sigortacılık yapmak, 4 yıllık lisans mezunu olup en az 1,5 yıl sigortacılık yapmak veya 4 yıllık sigortacılıkla ilgili bölümlerden mezun olmak şube müdürü vasfı için yeterlidir.
  2008 yılı öncesinde kendi adına bir acenteliği olan lise mezunları sigorta şubesi şeklinde faaliyet gösterebilir.
  Sigorta çalışmasını yaptığınız adreste farklı bir ticari işletme kaydı olmamalıdır. Yani, ofisinizi sadece sigortacılık için kullanabilirsiniz.
  Sigortacılık Eğitim Merkezinin düzenlemiş olduğu teknik personel sınavını kazananların sahip olduğu sertifikadır. Şube Müdürünün SEGEM sertifikası olmalıdır.
  Portföyünüz ve planlarınız ölçeğinde bir değerlendirme yapılarak girişiminizi hızlandırabiliriz.

  Sigorta Şubeliği mi, Sigorta Acenteliği mi?

  Acente ve şubeliğin açılabilmesi için gereklilikler aynıdır. Acente açma maliyeti yüksek ve karşılığında yetki alabileceğiniz sigorta şirketi sayısı asgari seviyededir. Ancak sigorta şubeliğinin açılış maliyeti asgari seviyede olup karşılığında sektörün neredeyse tamamına sahip olarak rekabet edebilirsiniz.

  Adresimiz:

  Folkart Towers B Blok, Adalet Mahallesi, Manas Bulvarı, No:39/2411, Bayraklı - İZMİR

  Telefon:

  E-Posta

  info@sigortakovani.com

  Tanıtım Videosu